قیمت دلار امروز ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ / افزایش محدود نرخ ارز

قیمت دلار امروز بعد از چند روز روند کاهشی، امروز افزایشی بوده. این در حالی است که روز گذشته نرخ ارز در آستانه ورود به کانال ۴۸ هزار تومانی قرار داشت.

به گزارش کلاغ نیوز، قیمت دلار که روزهای گذشته در کانال ۴۹ هزار تومانی نوسان کاهشی داشت، امروز پنجشنبه ۳۰ شهریور، افزایشی است. تا حدود ظهر امروز، معاملات در محدوده قیمتی ۴۹ هزار و ۳۴۰ تومان انجام می‌شود. در آخرین روز کاری هفته، شروع نرخ ارز با قیمت ۴۹ هزار و ۱۷۰ تومان بود. همچنین ۴۹ هزار و ۳۵۰ تومان بیشترین مقدار و ۴۹ هزار و ۱۵۰ تومان، کمترین رقمی بود که برای به ثبت رسید.

این در حالی است که بر اساس اعلام برخی کانال‌های تلگرامی، دیروز چهارشنبه ۲۹ شهریور، شروع معاملات بازار ارز با قیمت ۴۹ هزار و ۵۳۰ تومان بود. کف و سقف قیمت دلار نیز ۴۸ هزار و ۶۰ تومان و ۴۹ هزار و ۵۴۰ تومان به ثبت رسید. آخرین معامله پشت خطی هم با قیمت ۴۹ هزار و ۱۰۰ تومان انجام شد.

اما امروز آغاز معاملات ارز در این کانال‌ها با حدود قیمتی ۴۹ هزار و ۵۰ تومان بود. در ادامه قیمت دلار اندکی افزایش یافت و به حدود ۴۹ هزار و ۱۰۰ تا ۴۹ هزار و ۲۰۰ تومان رسید. همین روند در مورد معاملات پشت خطی نیز رقم خورده و نرخ دلار غیرقانونی فردایی به حدود ۴۹ هزار و ۳۵۰ تومان رسیده است.

پیش‌بینی‌ها از قیمت دلار
قیمت دلار این روزها با تلاش بازارساز و خبردرمانی پایین‌تر از ارزش ذاتی خود نگه داشته شده است. اما برخی کارشناسان معتقدند با ورود به نیمه دوم سال کنترل بازار ارز مشکل‌تر شده، در نتیجه احتمال ورود قیمت دلار به نیمه بالاتر کانال ۴۹ هزار تومان و شاید خیز برای کریدور بالاتر بیشتر می‌شود
در همین زمینه، برزو حق‌شناس کارشناس اقتصادی درباره پیش‌بینی قیمت دلار در هفته نخست مهر گفت: هر چه ارزش ذاتی دلار بالاتر می‌رود، توانایی بازارساز برای کنترل قیمت این اسکناس کمتر خواهد شد. فعلا بازارساز با خبردرمانی‌ توانسته قیمت دلار را کنترل کند. به نظر می‌رسد اگر توانایی بیشتری نیز داشت، سعی می‌کرد که دلار را به سمت میانه کریدور ۴۰ هزار تومانی یعنی قیمت ۴۵ هزار تومان بنشاند.» او ارزش ذاتی قیمت دلار را حدود ۵۷ هزار تومان دانست.

مجتبی دیبا دیگر کارشناس اقتصادی نیز محدوده نوسان قیمت دلار را کف ۴۸ هزار تومانی و سقف ۵۲ هزار تومانی می‌داند. به اعتقاد او، رشد خروج سرمایه می‌تواند قیمت دلار را در بلندمدت، صعودی کند

لینک کوتاه خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *