سواستفاده شرکت خدمات پشتیبانی مهر ۷۸ از وضعیت بورس

سواستفاده شرکت خدمات پشتیبانی مهر ۷۸ از وضعیت بورس باعث افت ۷۰ درصد قیمت سهام شرکت سیمرغ شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کلاغ نیوز، به تازگی مسئولان سازمان بورس از سلب صلاحیت مدیران برخی شرکت های متخلف در بورس خبر داده اند و این موضوع نشان دهنده افزایش فشار فروش عمدی برای فروش سهام توسط سهامداران خرد است، برای نمونه سواستفاده شرکت خدمات پشتیبانی مهر ۷۸ از وضعیت بورس باعث افت ۷۰ درصد قیمت سهام شرکت سیمرغ شده است.

برای آگاهی از جزئیات کلیپ زیر را ببینید؛

در چند ماه گذشته شاخص کل بورس از دو میلیون واحد به حدود یک میلیون و سیصد هزار واحد رسیده است که حدود ۳۰ درصد اصلاح داشته اما آیا ارزش سهام همه شرکت ها ۳۰ درصد کاهش داشته؟

افت ۷۰ درصدی سهام سیمرغ

سهام شرکت سیمرغ که سهامدار عمده ای آن شرکت خدمات پشتیبانی مهر ۷۸ از زیر مجموعه های بانک کشاورزی است نزیک به ۷۰ درصد اصلاح قیمت داشته است، تصور کنید که قیمت سهام این شرکت از ۴ هزار تومان به کمتر از ۱۵۰۰ تومان رسید و در حال حاضر این شرکت با رنج مثبت و منفی در همین قیمت در حال نوسان گیری است و نکته عجیب آن است که درآمد شرکت در ۹ ماهه کذشته به چهار برابر افزایش یافته اما هر روز قیمت سهام این شرکت پایین می رود.
نکته عجیب تر آن است که چندین بار سهامداران در برابر تخلفات شرکت خدمات پشتیبانی مهر ۷۸ اعتراض کردند و خواستار رسیدگی ناظران بورس بودند اما همواره عده ای مانع از این اتفاق می شدند و مدیران شرکت سیمرغ اعلام می کردند که شرکت خدمات پشتیبانی مهر ۷۸ مانع از افزایش قیمت سهام شده است.

بازدهی منفی

در حال حاضر بازدهی ۹ ماهه این شرکت منفی ۱۷ است و بسیاری از افرادی که سهام این شرکت را خریده اند با زیان هنگفتی مواجه شده اند و بانک کشاورزی که در پشت پرده فعالیت این شرکت قرار داد نسبت به اقدامات آن سکوت کرده تا سهام زیان دیده ها را با کف قیمت خریداری کند.
حالا سوال این است که وقتی قیمت گوشت مرغ به ۳۵ هزار تومان رسیده و قیمت تخم مرغ هم دو برابر شده است، آیا ارزش سهام شرکت سیمرغ باید به یک سوم برسد؟ آیا تخلفات این چنینی از دید ناظران بورس پنهان مانده است یا لابی های مانع از برخورد با این شرکت شده است؟

لینک کوتاه خبر :

۳ دیدگاه ها

 1. پینگ بک: لیست ۵۰ موسسه متخلف بورسی توسط شورای عالی بورس اعلام شد - کلاغ نیوز
 2. بنده از اول سال سهامدار شرکت سیمرغ بودم و هستم

  رانت و فساد در شرکت سیمرغ بیداد میکند با چندین نفر شکایت کردیم علیه شرکت سیمرغ و مهر ۷۸

  جالب اینه که از ما مدارک قانونی تخلف مهر ۷۸ رو میخواستند ودر صورتی که نتونیم ثابت کنیم سهامداران متضرر سیمرغ محکوم میشوند به تهمت
  متاسفانه رانت و فساد هم در شرکت سیمرغ و مهر ۷۸ و عوامل بانک کشاورزی هست و هم در خود سازمان بورس و ناظران سازمان بورس
  بر همه واضح هست که ظلم و ستم وضرر مادی و معنوی که به سهامداران سیمرغ وارد شده و مورد سرقت سازمان یافته وسیستماتیک قرار گرفتند

  مثلا یک نفر بیاد به زور خونه و ملک شما رو به قیمت یک چهارم از شما خریداری کنه و بهت بگه من دارم میخرم ازت پولشو رو میدیم

  امیدوارم مسولئین بی غیرت مربوطه رسیدگی کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *