برگزاری المپیک تصمیم نخست وزیر جدید ژاپن

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: برگزاری المپیک تصمیم نخست وزیر جدید ژاپن است و توماس باخ با او ملاقاتی داشت و تاکید جدی داشتند که بازی ها را برگزار می کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک گفت: برگزاری المپیک تصمیم نخست وزیر جدید ژاپن است  و توماس باخ با او ملاقاتی داشت و تاکید جدی داشتند که بازی ها را برگزار می کنند. به سه شکل می خواهند المپیک را برگزار کنند ابتدا واکسن وجود داشته باشد و همه واکسینه شوند. دوم، شرایط قرمز باشد و ممنوعیت وجود تماشاگران وجود خواهد داشت و سوم، وضعیت زرد باشد  و المپیک با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و قرنطینه دو هفته ای برای ورزشکاران برگزار شود.

رییس کمیته ملی المپیک در ادامه با اشاره به سفر توماس باخ به ژاپن گفت:  باخ خیلی محکم صحبت  و اعلام کرد هر ۲۰۶ کشور در المپیک حضور خواهند داشت  و مطمئن است از طریق سازمان بهداشت جهانی واکسن در اختیارشان قرار می گیرد.

چین ها اعلام کرده واکسن کرونا را تولید کرده است و حتی در پکن جشن بدون ماسک هم گرفتند از این رو  با رییس کمیته ملی المپیک چین صحبت کردم تجربیات خود را در مورد واکسن اعلام کند. چین واکسن خود را به چند کشور از جمله امارات صادر کرده و ۱۵ هزار نفر استفاده کردند.جان کوتس نایب رییس کمیته بین المللی المپیک هم با مقامات ژاپنی بازدید کرد  و گفت نشانه ها بسیار مثبت است و می توانیم المپیک را برگزار کنیم. آنها نگران بودند که نخست وزیر جدید ژاپن سیاست ها را تغییر دهد اما این طور نبود  و همبستگی و اتحاد برای برگزاری المپیک وجود دارد. در کل شرایط به سمت برگزاری المپیک  می رود.

* تلاش کردیم امسال زودتر از سه سال گذشته بودجه فدراسیون ها را کامل پرداخت کنیم

صالحی امیری در مورد پرداخت بودجه فدراسیون ها گفت: در یک هفته آینده ۲۵ درصد باقی مانده از بودجه فدراسیون ها را پرداخت می کنیم تا واریزی ما به فدراسیون ها به ۱۰۰درصد برسد. تلاش کردیم امسال زودتر از سه سال گذشته بودجه فدراسیون ها را کامل پرداخت کنیم تا نشان دهیم در شرایط کرونا کنار فدراسیون ها  و ورزشکاران هستیم. همچنین ما شاخص هایی را برای پرداخت بودجه فدراسیون ها تعیین کرده ایم و پرداخت بودجه سال ۱۴۰۰ بر اساس این شاخص ها خواهد بود.

*۵ میلیارد کمک مالی به رشته های المپیکی

او در مورد کمک مالی به فدراسیون های المپیکی گفت: ما ۵ میلیارد  تومان بودجه ویژه رشته های المپیکی در اختیار سجادی گذاشتیم تا براساس عملکرد رشته ها و تصویب هیات اجرایی در اختیار فدراسیون ها قراربگیرد. تاکنون ۴۵۰ میلیون کشتی و ۴۰۰ میلیون بسکتبال دریافت کرده اند و کمک برای دو  فدراسیون دیگر را در جلسه بعدی هیات اجرایی تصویب می کنیم.

*والیبال بعد از کشتی در میادین جهانی درخشش داشته است

صالحی امیری در مورد حضور مربی خارجی در تیم ملی والیبال ایران نیز بیان کرد: از تلاش های آقای داورزنی تشکر می کنم. پیشرفت های والیبال در سال های آخر مدیون  تلاش های اوست و با جدیت  و دور اندیشی والیبال را اداره می کند. او برنامه ریزی کرده در المپیک بتواند جزو تیم های برتر باشد. هدف آرمانی است و فدراسیون خواست از بهترین مربیان جهان استفاده کند. داورزنی، آلکنو را در لیست  خود داشت  و با مربیان بزرگ دیگر هم مذاکره کرد. اتفاقی که افتاد بسیار مبارک است.

داورزنی به تنهایی توانایی تامین منابع والیبال را از طریق اسپانسر ها دارد اما توافق کردیم هر گونه کمکی بخواهد انجام می دهیم. والیبال بعد از کشتی درخشش خوبی در میادین جهانی داشته است.

رئیس کمیته ملی المپیک در پاسخ به این پرسش که در شرایط نبود واکسن، مسابقات ورزشی برگزار می شود یا خیر، تاکید کرد: تنها رویدادی که مسابقه می گذارد بسکتبال است و بقیه رقابتها  لغو شده اند. رودیدادها در ۲۰۲۱ برگزار می شوند. ارزیابی کمیته بین المللی المپیک این است که شرایط در سال ۲۰۲۱ تغییر می کند.

* الهام هاشمی کنار تیراندازی خواهد بود

او در مورد وضعیت تیراندازی  و اختلافی که ملی پوشان با فدراسیون پیدا کرده اند تصریح کرد: سه نکته باید بگویم؛ اول، فدراسیون نهاد رسمی قانونی است و ساختار دارد و در حال فعالیت است. تلاش های آقای دادگر  و تیم او قابل تقدیر است و شش سهیمه المپیک گرفت. نکته دوم، خانم هاشمی جزو بهترین مربیان روز دنیا است  ویک سرمایه برای ماست  و حفظ او استراتژی ما  و وزارت ورزش است.

نکته سوم، چند جلسه  را ما برگزار کردیم تا چالش ها  و مشکلات را حل کنیم. آن چیزی که خانم هاشمی می‌خواست دلسوزی برای موفقیت در المپیک بود و خواسته شخصی نداشت و می خواست صدای خود را به مدیران ارشد ورزش برساند که موفق هم شد. او فهیم و دلسوز است. من و آقای سجادی  و وزارت ورزش  متحد شدیم به تیراندازی  کمک کنیم تا از شش سهمیه خود حداکثر استفاده را کند. دادگر هم با مرام و اخلاقی برخورد کرد. از این چالش  عبور کردیم و هاشمی در کنار تیراندازی خواهد بود. ما  و وزارت ورزش تعهد کردیم همه گونه حمایت را از این رشته داشته باشیم.

*متقاضی گرفتن کرسی کمیته ملی المپیک نیستم

صالحی امیری در مورد حضور در انتخابات سال آینده کمیته ملی المپیک گفت: مطمئن باشید برای حضور در این صندلی تلاش نخواهم کرد. در دوره قبل هم متقاضی نبودم و با درخواست دوستان وارد شدم. برای دوره آتی هم متقاضی این کرسی نیستم و در دی ماه ۱۴۰۰ براساس شرایط تصمیم خواهم گرفت اما با این پیش شرط که متقاضی کرسی کمیته ملی المپیک نخواهم بود.

لینک کوتاه خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *