قیمت دلار امروز ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ / کف و سقف قیمت ارز چقدر است؟

قیمت دلار این روزها در کانال ۴۹ هزار تومانی نوسان دارد. در این شرایط کف و سقف قیمت ارز چقدر است؟

به گزارش کلاغ نیوز، قیمت دلار دیروز پنجشنبه ۳۰ شهریور، در کانال ۴۹ هزار تومانی افزایش داشت. دیروز، معاملات در محدوده قیمتی ۴۹ هزار و ۵۹۱ تومان انجام می‌شد. در آخرین روز کاری هفته، ۴۹ هزار و ۴۵۰ تومان بیشترین مقدار و ۴۹ هزار و ۱۵۰ تومان، کمترین رقمی بود که برای قیمت دلار به ثبت رسید.

این در حالی است که بر اساس اعلام برخی کانال‌های تلگرامی، دیروز پنجشنبه، شروع معاملات بازار ارز با قیمت ۴۹ هزار و ۱۵۰ تومان بود. کف و سقف قیمت دلار نیز ۴۹ هزار و ۱۵۰ تومان و ۴۹ هزار و ۴۲۰ تومان به ثبت رسید. آخرین معامله غیرقانونی پشت خطی هم با قیمت ۴۹ هزار و ۴۰۰ تومان انجام شد.

پیش‌بینی‌ها از قیمت دلار
قیمت دلار روز گذشته روند افزایشی داشت اما در کل هفته در مجموع نزولی بود و در نهایت نیز هفته را همراه با بازدهی منفی به پایان رساند. دلار در هفته‌ای که رو به پایان است، با کاهش ۶۰۰ تومانی قیمت، بازدهی منفی ۱.۲۰ درصدی را تجربه کرد. در این هفته همه بازارهای مالی با افت همراه بودند و ترتیب آنها از بیشترین تا کمترین بازدهی منفی عبارت بود از: سکه، دلار، طلا و بورس.

در این شرایط، کارشناسان معتقدند بازارساز با خبردرمانی و همچنین انتشار اخباری در مورد آزادسازی منابع ارزی ایران، قیمت دلار را از ارزش ذاتی خود پایین‌تر نگه داشته است. برخی کارشناسان، ارزش ذاتی اسکناس آمریکایی را حدود ۵۷ هزار تومان و محدوده نوسان قیمت دلار را ۴۸ تا ۵۲ هزار تومانی می‌دانند.

در این میان، مسئولان همچنان به تلاش برای تزریق اخبار امیدوارکننده به بازار ادامه می‌دهند. اما گروهی از کارشناسان معتقدند که در نیمه دوم سال به دلیل کمبود احتمالی اسکناس دلار، کنترل بازار ارز با خبردرمانی سخت‌تر می‌شود.

لینک کوتاه خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *