پایگاه خبری-تحلیلی کلاغ نیوز گزارش می دهد؛
خودروهای آذویکو بدون سند تحویل مشتری شد

به تازگی خبر آمده است که خودروهای آذویکو بدون سند تحویل مشتری شده، در واقع تحویل خودروی بدون سند برای زیرفشار قراردادن مشتریان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کلاغ نیوز، شرکت خودرویی آذویکو که ۱۲۰ پرونده قضایی از سال ۹۷ دارد هنوز نتوانسته تعهدات را انجام دهد و تعداد اندکی خودروی بدون سند تحویل داده و به بقیه مشتریان گفته منتظر باشید دوسال آینده خودروی جدید ما با قیمت ۴۰۰ میلیون تومان تولید می شود آن را با مبلغ جدید جایگزین کنید.
به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی کلاغ نیوز، شرکت آذویکو که این روزها بیش از ۱۲۰ پرونده فضایی دارد خودروی ام جی را در سال ۹۷ با قیمت ۸۰ میلیون ثبت نام می کرد و بعد از گرانی دلار و توقف واردات خودرو عملا تعهدات خود را اجرایی نکرد و با وجود اینکه قرارداد این شرکت را بابت تاخیر تحویل خودرو موظف به پرداخت خسارت می کرد، اما ممنوعیت واردات خودرو را بهانه کرد و بعد با استفاده از نفوذ خود در دستگاه های اجرایی تلاش داشت تا قرارداد مشتریان را کنسل کند، در حالی که یک سال پول آنها در اختیار داشته و حالا خودروی ام جی با قیمت ۳۵۰ میلیون تومان در بازار معامله می شد.
در واقع مدیران این خودروسازی که به نوعی همشهری رضا رحمانی وزیر سابق وزارت صنعت، معدن و تجارت هم بودند از لابی های خود توانسته بودند از زیربار تعهدات خود شانه خالی کنند و همچنان این امتیاز را بدست آورده بودند که مشتریان را با وعده وعید خسته کنند، تا انصراف بدهند.
در نهایت پس از اینکه هیات دولت مصوبه ای را تصویب کرد که بر مبنای آن خودروسازها موظف بودند ثبت نامی های تا خرداد ۹۷ را مطابق قرارداد خودرو تحویل دهند، بازی جدید مدیران این خودروساز آغاز شد و آنها را برای مذاکره به آدرس های مختلف دعوت می کردند در حالی که دفتر تعطیل بود یا اگر بود افرادی در آن دفتر نشسته بودند که مدیران آذیکو آنها را با سمت های نظامی یا انتظامی معرفی می کردند تا مشتریان به انصراف رضایت بدهند.
در واقع شرکت آذویکو افرادی که در سال ۹۶ خودرو پیش خرید و همه وجه را پرداخت کرده بودند، برای تحویل خودرو با شرایط جدید روبرو کردند و نخست گفتند که برای دریافت خودرو هر فرد باید ۴۴ میلیون تومان هزینه جدید پرداخت کند و دیگر اینکه خودروی اتومات تحویل داده نمی شود، با این حال بسیاری از مشتریان آذویکو شرایط را پذیرفتند و این شرکت، با گرفتن تعهد از مشتریان در دفتر ثبت اسناد تسویه می کرد، اما مساله جدیدی پیش آمد و مدیران شرکت به بهانه اینکه تغییراتی در قرارداد ایجاد شده و باید مجوزهای جدیدی برای سند اخذ شود به همین دلیل خودرویی بدون سند و پلاک به آنها تحویل داده اند.
از طرف دیگر آنهایی که خودرو تحویل گرفته اند یک ساله این خودرو را بدون پلاک در پارکینگ گذاشته اند و مدیران آذویکو می خواهند همچنان به آنها سند ندهند تا بقیه شاکی ها قرارداد خود را کنسل کنند و اخیرا هم گفته اند ما خط تولید یک خودروی جدید چینی می خواهیم راه بی اندازیم که درصورت تمایل می توانیم این خودرو را با قیمت ۴۰۰ میلیون تومان جایگزین کنیم!
حالا مساله اینجاست که راه اندازی خط تولید یک خودرو حداقل ۲ سال طول می کشد و اگر فردی که سال ۹۷ ثبت نام کرده با این پیشنهاد موافقت کند می تواند خودروی خود را در سال ۱۴۰۱ دریافت کند، یعنی چهارسال انتظار برای یک خودرو؟ به نظر می رسد زدوبندها و لابی هایی مانع از احقاق حقوق مردم شده است.

لینک کوتاه خبر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *